Trabzon Sanatıyla Dünyaya Bir Adım Sergisi Üsküdar’a Açıldı

Trabzon Kadın Eğitim ve İstihdamı Artırma Derneği öncülüğünde 17 Belediye ve 1 Kaymakamlığın desteği ile düzenlenen sergi 27 Eylül 2020 Pazar günü sona erdi..

Sergi Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ve sanat merkezinde gerçekleşti..

Sergiye Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalfed Genel Başkanı Ömer Karadeniz, Şalfed Kadın Kolları Başkanı Fatma Kandil, STK temsilcileri katıldı.

Ayşe Kaya sitem etti.

Şalpazarı Halk Eğitim Müdürlüğünü temsilen gelen Kaya Cuma günü Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ve sanat merkezinde 3 gündür ilçemizin Kültürünü tanıtmaya çaba harcadık, ancak beklediğimiz ilgiyi görmemek bizleri üzdü..

Kaya Ben yıllardır Şalpazarı ‘nda bu Kültürü yaşatmak için çalışıyorum Ağasar Çentiği Bel bağı, Dırmacı, nın fügürlerini günümüze taşımaya çalışıyorum, ancak İstanbul’ dali bu etkinliğimize bir he şehrimiz gelipte bu nasıl dikiliyor, bu fügürlerin namazı ne diye sormadı,bu beni derinden üzdü dedi.

Şalpazarı Dernekler Federasyonu Başkanı Ömer Karadeniz bizim haberimiz bir gün önce oldu, proğramın reklamı ve STK lar ile alakalı iletişimde eksikler oluşmuş, Şalfed olarak Sergiden daha önce haberimiz olsaydı bizde üstümüze düşeni yapardık bir günde ancak bu kadar destek verebildim dedi.

Trabzon Kadın Eğitim ve İstihdamı Artırma Derneği Başkanı Bahar Kastan ” Şalfed Kadın Kolları Başkanı Fatma Kandil ile Yapmış oldukları sergi hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

Kastan Üsküdar Belediye Başkanı Av Hilmi Türkmen ve ekibine teşekkür ederek,bizleri çok güzel ağırladılar son olarakta Trabzon ‘un 18 İlçesinden gelen bayanları Valide Sultan Gemisinde Müsafir ettiği için tesekkür ederiz dedi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*